Mano daiktų internetas arba išmanieji namai

Prieš kurį laiką vienas draugas papasakojo apie daiktų internetą ir sakė, kad čia baisiai perspektyvi sritis, kad jei nori turėti perspektyvų verslą, tai reikia užsiimti būtent tuo. Na, ir manau jis yra teisus. Nors daiktų internetas iš dalies gali padėti žmonėms sumažinti komunalines sąskaitas, jis labiau skirtas gyvenimą padaryti patogesniu.

Kas yra daiktų internetas?

Taigi daiktų internetas yra įvairūs jutikliai ir prietaisai sujungti į vieną tinklą. Prieš kurį laiką sudalyvautoje konferencijoje teko girdėti, kad daiktų internetas prasidėjo maždaug nuo to, kad viena Anglijos dujų įmonė pradėjo siūlyti termostatus, kurie jungdavosi prie boilerio ir telefono ir būdavo galima telefonu reguliuoti namų temperatūrą.

Šiuo metu daiktų internetas gali daug daugiau ir yra daug paprasčiau įsidiegiamas.

Mano truputį išmanieji namai

Naršydamas po Aliexpress aptikau Xiaomi gaminamą “Išmaniųjų namų” rinkinuką, ir labai panorau jį išbandyti. Vis atidėliojau šio rinkinio užsisakymą, tačiau namuose sugedo durų skambutis, o šiame rinkinyje kaip ir tik buvo durų skambučio funkciją atliekantis įrenginys.

Pradžiai nusipirkau mygtuką, du sensorius (judesio ir durų/langų) bei jų valdymo sistemą (Gateway). O taip pat išmanųjį prailgintoją ir universalų IR siųstuvą. Beje, gateway’us tai įrenginys, kuris apjungia visus sensorius ir mygtukus.

Įjungus Gateway’ų jį reikia suporuoti su kitais priedais. Tai atliekama per Mi Home aplikaciją. Kadangi labiausiai man reikėjo durų skambučio, tai pirmą prie Gateway’aus prijungiau durų skambučio mygtuką. Mygtukui galima priskirti ne tik durų skambučio funkciją, bet ir kitas, pvz valdyti šviesas, įjungti dulkių siurblį ar pan. Mygtukas turi tris paspaudimo būdus (viena trumpą, tris trumpus ir vieną ilgą) todėl jam galima priskirti tris funkcijas. Bet naudodamas jį kaip durų skambutį, kitų funkcijų jam nepriskyriau. Taip pat galima nusistatyti, kad kiekvieną kartą paspaudus mygtuką, į telefoną gautum pranešimą apie tai.

 

Kiekvieną kartą grįžus iš darbo ir įėjus į butą, tenka tamsiame koridoriuje grabalioti sieną, kol randu jungiklį ir įsijungiu šviesą. Todėl norėjosi ir šitą nepatogumą išspręsti.  Kadangi Gateway’us turi neblogą apšvietimą, aš jį įjungiau į koridoriuje esančią rozetę, o durų jutiklį priklijavau priklijavau prie laiptinės durų. Todėl dabar grįžus iš darbo ir atsidarius duris, koridoriuje iš karto 20 sekundžių įsijungia Gateway’aus apšvietimas ir jo pilnai užtenka susirasti jungiklį. Tiesa, Xiaomi gamina ir išmaniuosius jungiklius, kurie galėtų įjungti namuose šviestuvus. Tokius taip pat kada nors įsigysiu.

 

Valandinė statistika

Judesio jutiklį priklijavau po staliuku šalia lovos, kad naktį atsikėlus, jis taip pat įjungtų Gateway’aus apšvietimą.

 

6 kištukų prailgintojas taip pat labai naudingas dalykas. Kažkada klausiau kiek lempučių dega kambaryje jums miegant, tai dabar labai patogiai galiu šias lemputes išjungti. Tiesiog telefone nustačiau, kad 23:30 jis išjungtų visus į jį įjungtus prietaisus ir tam laikui atėjus visos lemputės užgęsta, o ryte vėl įsijungia. Tačiau prailgintojo išmaniosios funkcijos neveikia tuo metu, kai nėra wi-fi, todėl naktį routerio lemputės vis dėl to švies.

Taip Mi Home aplikacijoje galima stebėti ir elektros suvartojimą. Pateikiama gan tiksli informacija (5 sekundžių tikslumu). Todėl išsiaiškinau, kad televizorius budėjimo rėžime, kolonėlės, abudu tv priedėliai ir t.t. budėjimo režime naudoja 10 vatų, o viską įjungus suvartojimas išauga iki ~90 vatų.

Appse galima įvesti elektros kainą, ir tada jei nustatai laikotarpius, kuriais prailgintojas bus išjungtas, appse yra pateikiama info kiek pavyko sutaupyti. Todėl po nakties, kai elektra buvo išjungta, ryte gavau pranešimą, kad buvo sutaupyti 3 ct.

Kitas nerealiai man patikęs išmaniųjų namų prietaisas – universalus IR siųstuvas. Jis vėl gi, jungiasi prie namų Wi-Fi ir gali pakeisti beveik visus namuose esančių prietaisų pultelius. Appse jau yra daug įrašytų prietaisų, ir kokį prietaisą nori su juo valdyti galima pasirinkti iš sąrašo. Tačiau jis gali ir klonuoti pultelius, t.y. nusitaikai į jį su pulteliu, paspaudi pultelio mygtuką, ir jis įsirašo tą signalą. Tokiu būdu, įsirašiau dulkių siurblio roboto svarbiausias funkcijas, savo namų šviestuvų (nes juose esu įsukęs po dvi lemputes, kurios keičia spalvas), garso kolonėlių ir televizoriaus.

Deja, mano naudojamas Telia priedėlis naudoja pultelį be IR diodų. Todėl tik jo vienintelio nuskaityti ir nepavyko. Smagiausias dalykas dabar yra tas, kad valdyti visus prietaisus galiu netgi būdamas darbe, kaime ar bet kur kitur. Pvz.: būdamas darbe, galiu įjungti dulkių siurblį, arba nustatęs scenarijus Gateway’uje ir grįžęs namo po darbo, laiptinės durų atidarymo metu galiu įjungti garso kolonėles, televizorių…

Taigi šiais įsidiegtais prietaisais labai džiaugiuosi, ir dabar planuoju įsigyti naujų, apie kuriuos parašysiu vėliau. Didžiausias noras dabar nusipirkti jungiklius šviestuvams, deja jie šiuo metu pakankamai brangūs, reikės palaukti išpardavimų.

Jeigu norite įsigyti šį išmaniųjų namų rinkinį, tai siūlau pasinaudoti nuolaida ir sutaupyti vieną kitą eurą.

Pasidalink nuomone

IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.